بررسی نکات مهم برای شروع خوانندگی

بررسی نکات مهم در خوانندگی

در این مقاله به بررسی نکات مهم برای شروع خوانندگی برای تمام کسانی که مایل هستند خوانندگی رو آغاز کنند یا خوانندگی کنن و حتی برای کسانی که آموزش خوانندگی رو شروع کردن ، پرداخته شده. نکاتی متفاوت که تمام افراد کنجکاو در این زمینه رو در بر خواهد گرفت.

شوق خوندن، احساسی فراگیر میان همه ی انسان‌ها است. اشتیاق استفاده از حنجره ی معجزه گر و تولید صداهای زیبا و گیرا، چیزی است که کمتر انسانی داشتن اونو انکار می کنه و حتی اگر کسی این اشتیاق رو انکار کنه، صحت کلامش رو باید از سرامیک‌های حموم خونش جویا بشیم!

اغلب ما دوست داریم که توانایی خوانندگی داشته باشیم. اکثر ما روزی توی یه مهمونی یا یه کنسرت موسیقی، از زیبایی صدایی که از یه حنجره برخاسته است، به وجد اومدیم و از ته دل خواستیم که کاش ما هم چنین صدای گیرایی داشتیم… خب البته حقیقت هم اینه که دارید! آرزوی ما اینه که این حرف ما رو باور کنید!

همه می تونن تسلط حنجره ی خودشونو به دست بگیرن و با یادگیری اصول خوانندگی ، از صدایی خوب و گیرا برخوردار بشن. این کار هم مثل هر مهارت دیگه ای نیازمند دونستن نکات مهم و یادگیری اصول لازم و سپس تمرین و ممارست فراوان هست.

اما در هرحال، رویای خواننده شدن، رویای ناممکنی نیست و می‌شه برای تحقق اون تلاش کرد.

برای خواننده شدن چه کار باید بکنم؟

می خوام خواننده بشم باید چه کنم؟!

فارغ از هر محدودیتی، باید شروع کنید! اغلب ما اشتیاق به خواننده شدن رو برای سال‌ها در دل حبس می کنیم. مهمه که بدونید فراگیری نکات صحیح خوانندگی ، چیزی نیست که بدون تلاش و سپری کردن زمان، به اون برسید.

پس برای تحقق رویاهاتون از همین امروز اقدام کنید.

اغلب افراد شروع نمی کنند چون نمی دونن باید چه کار کنن. ما در این مقاله به شما می گیم که برای شروع خوانندگی باید چه کارهایی انجام بدید ، بنابراین با خیال راحت ادامه ی مطلب رو مطالعه کنید.

نکات مهم برای شروع خوانندگی : صداسازی ، گام اول خوانندگی

تارهای صوتی ما در واقع ماهیچه هایی ارتعاشی و حساس در ناحیه ی گلو هستند که ما همه روزه با ارتعاش اونها ، به مکالمه ی با یکدیگر می پردازیم. در واقع ما به طور مرتب از حنجره ی خودمون استفاده می کنیم، بدون اینکه بدونیم این حنجره دقیقا شبیه یک سازه .

این ساز، یه نعمت خدادادی توی حنجره ی شماست و شما باید نحوه ی نواختن اونو بیاموزید. در واقع آموزش صداسازی و تمرینات مربوط به اون، به شما کمک می کنه که چگونگی استفاده از تارهای صوتی خودتون رو بیاموزید.

در نظر داشته باشید، همانطور که نواختن یه ساز بدون آموزش هم امکان پذیره، خوندن بدون صدا سازی هم ممکنه. اما همانطور که صدای ساز یه نوازنده که نواختن رو به صورت آکادمیک یاد گرفته ، به مراتب زیبا‌تر و تاثیرگذار‌تر از کسیه که بدون آموزش ساز می زنه.

صدای حنجره ی کسی که اصول و تمرینات صداگذاری رو یاد گرفته نیز به مراتب زیبا‌تر و تاثیرگذار‌تره. پس در گام اول ، اصول صداسازی رو یاد بگیرید.

گام ضروری خوانندگی

نکات مهم برای شروع خوانندگی : سلفژ ، گام ضروری خوانندگی

با توجه به آموزه های اصولی خوانندگی آکادمیک ، یادگیری و پرورش این مهارت، برای خواننده شدن بسیار لازمه.

سلفژ در واقع به معنی توانایی درک و دریافت و ادای صحیح نت‌های موسیقیه. اگر تارهای صوتیمون رو یه ساز در نظر بگیریم، سلفژ به منزله ی توانایی کوک کردن و کوک نواختن اون ساره.

صداهای موسیقی که ما اونارو با نام نت‌ها می شناسیم، در واقع امواجی با فرکانس‌های معین هستن.

به عنوان مثال اگر نت لا فرکانس 440 هرتز داره، ‌این به اون معناست که یه خواننده باید برای ادای این نت، صوتی با فرکانس 440 هرتز از حنجره ی خودش تولید کنه؛ نه کمی بیشتر و نه کمی کمتر! و این چیزیه که تو دوره‌های سلفژ به اون پرداخته می‌شه و در واقع در این دوره هست که هم گوش و هم حنجره ی یه خواننده، شکل می‌گیره.

ولی تو کشور ما این مسئله خیلی جدی دیده نمی‌شه و بسیار هستن از خوانندگان حرفه ای که دوره های آموزش سلفژ رو یا نگذروندند یا اگر هم دوره دیده باشن اون رو جدی نمی گیرن.

توصیه ما به شما اینه که این بخش رو هم مثل ضروریات دیگه خوانندگی جدی بگیرید ولی حتی اگه این بخش رو نمی‌خواید یاد بگیرید حتما تو زمینه آموزش یه ساز پیگیر و مصمم باشید.

مهارت‌های دیگر برای شروع خوانندگی

خواننده شدن تنها به معنی یادگیری سلفژ و صداسازی نیست. اصول و قواعد دیگه ای هم وجود داره که باید همه ی اونارو آموخت، تمرین کرد و به کار بست.

ضروریه بدونید که حنجره‌ی هر انسانی، به نحوی منحصر به فرده . بنابراین لازمه که وسعت صدا و گستره ی صوتی درست حنجره ی خودتون رو بشناسید و فنون خوانندگی را بیاموزید، تا صدای شما هم بر هر قلبی اثر بذاره.

توصیه ی ما

ما در آکادمی خوانندگی پورپروین ، با بهره گیری از تکنولوژی‌های رسانه‌ای و با تکیه بر جدید‌ترین و مدرن‌ترین اصول و فنون آموزش خوانندگی در جهان، پکیج‌های تصویری جامعی رو برای آموزش خوانندگی رو تولید و عرضه کرده ایم که با تهیه ی اونا ، به سرعت و با بهترین کیفیت، اصول خوانندگی رو یاد خواهید گرفت.

همچنین تمام نکات صحیح خوانندگی رو توی بسته‌های مکمل های اموزش خوانندگی برای شما فراهم کردیم.

مهارت های خوانندگی

رژیم غذایی خواننده‌ها چگونه است؟

این بخش از مقاله، بیشتر مناسب خوانندگانیه که از اطلاعات ضد و نقیض مربوط به رژیم مناسب خوانندگی خسته هستن و می خوان بدونن حقیقتا که یک خواننده ی حرفه‌ای باید چه نکات تغذیه‌ای رو برای حفاظت از تارهای صوتی خودش رعایت کنه؟

پیش از هرچیز باید بگیم که غذا خوردن یه خواننده، تفاوت عجیبی با سایر انسان‌ها نداره! شما تنها باید یه سری نکات ساده رو در حین غذا خوردن رعایت کنید، که با شناخت و آگاهی از ماهیت تارهای صوتی، این امر، کار دشواری نیست.

نکات مهم برای شروع خوانندگی : غذاهایی که ممکنه باعث آسیب به حنجره بشن

ضروریه بدونید که تارهای صوتی شما ماهیچه هایی بسیار حساسن و هرنوع محرکی می تونه باعث اذیت شدن اونا بشه.

بنابراین غذاهای پر ادویه، نوشیدنی بسیار سرد و بسیار داغ، سرخ کردنی‌های پر روغن و فست فود و مواردی نظیر این، غذاهایی هستن که می تونن به حنجره آسیب برسونن.

رژیم غذایی خواننده‌ها چگونه است

همچنین نوشیدنی‌های انرژی زا و کافئین دار، بخاطر دفع آب بدن و دفع رطوبت حنجره، کمتر توصیه می‌شه. نوشیدن یه فنجون قهوه تو روز و چای کمرنگ، ایرادی نداره.

نکات مهم برای شروع خوانندگی : غذاهای مناسب برای عملکرد بهتر تارهای صوتی

یکی دیگه از نکات مهم برای شروع خوانندگی نوع تغذیه ست. غذاهایی هم وجود دارن که می تونن باعث بهبود عملکرد تارهای صوتی و افزایش گستره ی صوتی صدا بشن.

خوانندگان حرفه ای ، بعضی از مواد غذایی رو به صورت مکرر تو سبد غذایی خودشون قرار می دن.

مرغ و ماهی کبابی ، میوه و سبزیجات فراوون ، آب به حجم کم و دفعات متعدد در طول شبانه روز، آجیل خام، هر میوه و خوردنی حاوی ویتامین A، عسل حل شده تو آب ولرم، زرده ی عسلی تخم مرغ، آب سیب و شربت سیب، شیر هویج و شیره ی خالص بادوم درختی، از جلمه موثرترین مواد غذایی شناخته شده در جهان برای بهبود عملکرد تارهای صوتی هستن.

نکات مهم برای شروع خوانندگی

توصیه ی ما

دونستن اصول اولیه خوانندگی، برای تبدیل شدن به یه خواننده ی بزرگ کافی نیست. مارکت موسیقی در ایران، اصول و نکات خاص خودشو داره.

ما توی پکیج دوره جامع آموزش خوانندگی در آکادمی پورپروین، تمام نکات و اسرار مهم برای تبدیل شدن به یه خواننده ی صاحب سبک تو ایران رو برای شما فراهم کردیم.

پکیج‌های آموزشی ما از ابتدایی‌ترین اصول خوانندگی تا حیاتی‌ترین اصول استیج رو به شما آموزش میده. در کنار ما، خواننده شدن، کار دشواری نخواهد بود.

از اینکه با مقاله نکات مهم برای شروع خوانندگی همراه ما بودید ممنونیم و به شما قول می دیم که توی تمام مراحل تحقق رویای شما، از آغاز تا روی صحنه در کنار شما خواهیم بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده + شش =