You are currently viewing وسط خوندن آب نخور!

یکی از عادت‌های اشتباهی که خیلی از افراد دارند این هستش که میان میگن یه لیوان آب باید بخورم که این خستگی گلوم برطرف بشه. آب خوردن تو حالت کلی یکی از بهترین کارهایی هستش که میتونه یه خواننده انجام بده. هر چقدر طی روز آب بیشتر بخوره، روی خوندن و کیفیت خوندنش تاثیر میزاره. این اشتباه رو خیلی از عزیزانی که برای تست خوانندگی تشریف میارن مبینیم انجام میدهند.

اما چرا؟؟؟

چون تمام ماهیچه‌هاش، تمام اجزای صوتش دارای طراوت بیشتری می شه و هرچقدر که این طراوت و شادابی بیشتر بشه، مسلما توی خوندن می تونه بهش کمک کنه ولی این در زمان هایی غیر از همون لحظه خوندن جواب میده.

ولی وقتی که من خواننده می خوام قطعم رو بخونم نیاز دارم که گلوم مرطوب باشه در عین حال اون لیز بودن یا لزج بودن بزاق رو هم نیاز دارم، وقتی من برمیدارم آب میخورم کامل اون رو میشورم و میارم پایین و دیگه مثل یه سمباده عمل میکنه. تارهای صوتی وقتی به هم دیگه میخواد برخورد کنه، اصطکاک بیشتری رو ایجاد میکنه.

فرض کنیم توی ماشین به جای اینکه روغن بریزیم آب بریزیم اینجا چه اتفاقی می افته؟ اون اصطکاک زیاد میشه و باعث آسیب به اون ماشین میشه. توی اجزای صوتمون هم همینطور هستش. وقتی اون لزج بودن رو از بین می‌بریم آسیب ها بیشتر میشه. حالا چیکار باید بکنیم تا زمانی که میخوایم بخونیم اون خشکیه آزارمون نده؟

اولین کاری که می‌تونید بکنید اینه که گوشه زبونتون رو گاز بگیرید، یک مقدار بزاق ایجاد میشه و اون خشکی اجزای صوتتون رو از بین میبره.

کار دیگه ای که می‌‌تونید انجام بدید این هستش که اگرهم میخواید آب بخورید در حد یک قلوپ کوچک بخورید که فقط گلوتون رومرطوب کنه نه اینکه مثلا یه لیوان رو کامل سر بکشید.

یه نکته دیگه که باید بهش توجه کنید در مورد آب خوردن این هستش که همون قدر که آب یخ برای صدا بده، آب داغ هم تأثیر مخرب روی کیفیت صدا داره (منظور از آب داغ اون چیزیه که از دید عموم داغ باشه). پس حواسمون به میزان داغی و سردی آب هم باشه.

تست صدا و آموزش خوانندگی در آکادمی پورپروین

دوره جامع آموزش خوانندگی پاپ مبتدی تا پیشرفته رو میتونید تا آخر این ماه با تخفیف تهیه کنید.

آکادمی پورپروین پکیج دوره جامع آموزش خوانندگی به صورت غیر حضوری را برای شما فراهم کرده تا شما به رویای خودتون دست پیدا کنید.جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها