آکادمی خوانندگی پورپروین برای آموزش خوانندگی شما هنرجویان گرامی دو روش در نظر گرفته است که شامل: دوره جامع آموزش خوانندگی که بصورت ویدئویی تهیه شده است و تمامی نکات خوانندگی را از مبتدی تا پیشرفته آموزش می دهد، روش بعدی شرکت در کلاس های حضوری آموزش خوانندگی آکادمی می باشد. برای دسترسی به هرکدام از روش ها می توانید بر روی بنر مورد نظر در زیر کلیک کنید.

آموزش خوانندگی مبتدی تا پیشرفته

هر کسی می تواند در حمام آواز بخواند و از صدای خود لذت ببرد اما این را باید بداند که فقط خود او از صدای خودش لذت میبرد! خوانندگی به دلایلی یکی از سخت ترین شکل های هنری موجود در جهان است و بدون داشتن آموزش خوانندگی فقط باید در حمام خانه تان خوانندگی کنید.

احتمالا شما هم با هفت هنر اصلی آشنا هستید و میدانید که هنر اول در جهانِ هنر ، هنر موسیقی است. بعله ، موسیقی ! اما خودِ موسیقی به قسمت های مجزا و تخصصی زیادی تقسیم بندی میشود که آواز خوانی و خوانندگی یکی از اصلی ترین اقسام این هنر است.

آواز خواندن یک سبک هنری به خودی خود است و حرفه ای ارزشمند و زیبا است که هر کس می تواند یاد بگیرد. مردم به طور گسترده ای به صداهای ملودی که نوعی موسیقی را مینوازد گوش می کنند و جذب آن می شوند. یادگیری نحوه آواز خواندن و آموزش خوانندگی می تواند یکی از سرگرم کننده ترین سرگرمی ها و در عین حال سخت ترین و لذت بخشترین کارهای موجود برای انسان باشد. (به نظر من)

به جرات میتوان گفت که عملا هر کسی را که میشناسیم چه مرد باشد و چه زن میبینیم که گاهی در خلوت خودش شروع به آواز خوانی و خوانندگی میکند. این بدان معناست که میتوان گفت که خوانندگی حس و هنری است که در بیشر از 80 درصد از تمام مردم وجود دارد و یا حداقل در دوره ای از زندگی آنها وجود داشته است.

با حال یک سوال اساسی  و کلیدی به وجود می آید ؛ چرا افرادی که در خلوت خود خوانندگی میکنند نمیتوانند در یک جمع چند نفره بخوانند؟ و یا میتوان بهتر گفت ، چرا این افراد خواننده نمیشوند؟

همه ما میدانیم که استعداد ذاتی در برخی افراد برای انجام کارهای متفاوت وجود دارد و خوانندگی و آواز خوانی نیز از این موضوع مستثنی نیست. اما در بیشتر موارد افراد با استعداد های ذاتی برای خوانندگی خواننده نمیشوند و به حرفه های گوناگون مشغول میشوند. این موضوع میتواند دلایلو علت های زیادی داشته باشد که عمده ترین آنها میتواند این باشد که :

1- استعداد آنها فقط در حد یک استعداد ذاتی و شخصی باقی می ماند و هرگز کشف نمیشود.

2- هیچ گاه فرد با استعداد خوانندگی در معرض دید دیگران قرار نمیگیرد.

3- فرد با استعداد خوانندگی هیچ گاه به آموزش های آکادمیک نمیپردازد.

هر چند که استعداد ذاتی و داشتن صدای خوب را میتوان یک امتیاز ویژه برای افراد جهت خواننده شدن دانست اما این موضوع کافی نیست و افراد برای خواننده شدن میبایست دوره های آموزش خوانندگی را به صورت آکادمیک بگذرانند و با تکنیک ها و روش های آواز خوانی و خوانندگی آشنا شوند.

“صدای خوب داشتن نعمته ولی پرورش و مراقبت از اون یک علمه که نیاز به آموزش و تمرین داره”

احتمالا تا به حال برنامه های استعداد یابی برای خوانندگی را در کشور های مختلف مشاهده کرده اید. بیشتر خوانندگانی که در این برنامه ها شرکت میکنند استعداد خاصی در خوانندگی دارند و مدتهاست که آواز می خوانند اما میبینید که بیشتر آنهایی که آموزشی در خوانندگی نداشته اند از برنامه خارج میشوند و عده ای معدود که بیشتر از دیگران آموزش دیده اند به مراحل بعدی راه پیدا میکنند.

بنابراین میبینید که خوانندگی آنچنان ساده و راحت نیست و میبایست برای خواننده شدن حتما حتما در کنار اساتید این حوزه آموزش های لازم را برای خوانندگی بگذارانید.

خواننده مرد

خیلی از افراد علاقه مند به آواز خوانی و خوانندگی به دنبال دوره آموزش خوانندگی حرفه ای در ایران هستند اما متاسفانه در زمینه آموزش خوانندگی مراجعی که وجود دارد غالباً یا غیر کاربردی و یا آنقدر قدیمی هستند که به بدرد علاقه مندان به یادگیری خوانندگی نمیخوره. در این میان منابعی هم هستند که به روز باشند اما ایراد بزرگی که دارند این است که آموزش های آنها بر اساس موسیقی غرب هست و از اونجایی که بدون هیچ نوع تغییری وارد کشور ما شده است نمیتواند برای دانش آموزان خوانندگی کار ساز باشد.

در خوانندگی 12 نکته اساسی و مهم  وجود دارد که در دوره های آموزش خوانندگی به آنها اشاره کرده ایم که حتما باید آنها را آموزش دیده باشید چرا که برای خواننده شدن به این اصول 100 درصد نیاز پیدا خواهید کرد و بدون بکارگیری آنها نمیتوانید به یک خواننده خوب تبدیل شوید.

12 نکته اساسی و مهم خوانندگی

1. تنفس مناسب
2. گرم کردن حنجره
3. موقعیت و جای گیری مناسب
4. پیدا کردن دامنه صدا
5. آبرسانی حنجره
6. کنترل صدا و اندازه گیری آن
7. کنترل تن صدا
8. هماهنگی آواز خوانی و بینی
9. آواز خواندن
10. شنیدن و گوش سپردن!
11. تمرین ، تمرین ،تمرین
12.مطالعه و بروزرسانی اطلاعات خوانندگی

با اندکی تامل در تفاوت موسیقی غرب و موسیقی ایران مسلما متوجه خواهید شد که آموزش های موجود در این حوزه نمیتواند برای علاقه مندان راه حلی برای آموزش خوانندگی باشد. چرا که فرهنگ موسیقی و معیار های جامعه غرب با ایران همخوانی ندارد.

 از این رو ما در آکادمی آموزش خوانندگی و آواز خوانی پورپروین بر آن شدیم که خوانندگی را به 3 روش مجزا و در 2 مرحله به علاقه مندان خوانندگی و آواز خوانی آموزش دهیم که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

دوره آموزش خوانندگی مبتدی رایگان (پایه)

divider

خوانندگی همانند تمام هنر ها و حرفه ها یک سری اصول و فنون پایه ای دارد که در ابتدای مسیر آموزش باید علاقه مندان به خوانندگی بدانند. این اصول که به صورت کلی گفته شده اند بسیار مفید و ضروری هستند و پیشنهاد ما این است که تمامی افرادی که به نوعی حرفه شان با صدا و سخن گفتن در گیر است مانند خوانندگان ،صداپیشگان (دوبلور ها) ، مداحان ، سخنرانان ، معلمان ، اساتید و … حتما این دوره را که به صورت رایگان میتوانید دانلود کنید را تهیه نمایند تا صدای آنها و همچنین اجزای تولید صوت در بدن آنها کمترین آسیب و فشار رو متحمل شود.

آنچه که در این دوره خواهید آموخت

آشنایی کامل با محدوده‌های صدا
آشنایی با نحوه تنفس صحیح در خوانندگی
آشنایی با وکال فرای و چست ویس
آشنایی با انواع صدا
آشنایی با صدای سر و صدای سینه و تفاوت آنها
دوره آموزش خوانندگی مبتدی رایگان (پایه)
آشنایی با صدای میانی و کاربرد آن
آشنایی با فالستو و فسه خوانی
آشنایی با تفاوت هد ویس و فالستو
آشنایی با اهمیت دیافراگم خوانی
آشنایی با دیافراگم و نحوه استفاده صحیح از آن

نتیجه دوره آموزش خوانندگی مبتدی:

پس از تهیه و مشاهده این دوره که به صورت رایگان در اختیار شما عزیزان قرار میگیرد شما با تقریباً بیش از 90 درصد اصطلاحات خوانندگی آشنا خواهید و تا حد زیادی فشار و تنش از روی صدای شما برداشته میشود و تنفس شما در خوانندگی و سخنرانی ها مدیریت میشود و پس از آن قادر به خواندن در 3 اکتاو ( 6دانگ ) خواهید بود.

دوره جامع آموزش خوانندگی

پکیج دوره جامع آموزش خوانندگی ماه عسل تلاش چند ماهه آکادمی پورپروین است که میتوان گفت جامع ترین دوره آموزش خوانندگی میباشد. در این دوره که با تدریس استاد حمید پورپروین انجام میشود خوانندگی و آواز خوانی از صفر تا صد آموزش داده میشود و تمام نکات آموزشی از صدا سازی تا نحوه ایستادن در خوانندگی را خواهید آموخت.

دوره جامع آموزش خوانندگی به صورت 4 فصل و با کیفیتی بالا ضبط شده است که هر فصل دارای فصل ها و تمرین های مختلفی است که در مجموع 21 بخش به مدت 350 دقیقه آموزش کاربردی و روان میباشد.

مهمترین نکته ای که در این دوره وجود دارد پشتیبانی 6 ماهه دوره از طرف آکادمی پورپروین است که تقریباً در هیچ یک از آموزش های کنونی برای خوانندگی دیده نمیشود.

تهیه این دوره به 3 شکل امکان پذیر است :

حضوری

دانلودی

ارسال دوره در فلش مموری

آنچه که در این دوره خواهید آموخت

گرم کردن صدا(تکنیک هامینگ)​
گرم کردن صدا( تکنیک لیپرول)
افزایش وسعت صدا
تحریر
تمرین‌های ترکیبی​
ویبره
استودیو خوانی
گام خوانی (گام ماژور و مینور)
نفس‌گیری و کنترل تنفس در خوانندگی
ابزار تشدید
افزایش حجم و زنگ‌دار کردن صدا
تغذیه در خوانندگی
انتخاب آهنگ موفق و استاندارد
تنفس دیافراگمی (تنفس شکمی)
تصویر دوره جامع آموزش خوانندگی

مهارت هایی که پس از این دوره کسب خواهید کرد

 • محدوده‌های صدای شما به واسطه تکنیک‌های ارائه شده تقویت خواهد شد
 • تقویت تحریر و ویبره که از مهم‌ترین ابزارهای تزیین یک قطعه میباشد
 • تنفس به صورت دیافراگمی و استفاده از آن در خوانش
 • آسیب وارد نکردن به سلامت اجزا حنجره
 • توانایی افزایش وسعت صدا
 • چگونگی گرم کردن صدای خود به واسطه استفاده از تکنیک‌های هامینگ و لیپرول
 • در نت‌های بالا بجای فریاد زدن صدایی حجیم خواهید داشت
 • تربیت گوش و تقویت حنجره به واسطه گام خوانی
 • آگاهی از تغذیه مناسب و مفید برای یک خواننده
 • آمادگی و نحوه تمرین قطعه برای روز استودیو

کلاس حضوری آموزش خوانندگی

divider

از مرسوم ترین روش های آموزش ، آموزش در کلاس های آموزشی است که به دلیل حضور افراد و حضور استاد و ارتباط نزدیک بین استاد و شاگرد بهترین نتیجه را همراه میشود. آموزش خوانندگی هم از این موضوع مستثنی نیست و یکی از بهترین روش ها برای یاد گیری خوانندگی شرکت در کلاس آموزش خوانندگی و آواز خوانی است.

طبیعتا در کلاس آموزش خوانندگی به علت اینکه تمرین ها زیر نظر استاد انجام میشوند برای شاگرد این الزام را به همراه دارد که حتماً تمرین ها رو انجام دهد و اگر هم ایرادی داشته باشد رفع اون ایراد راحت تر و سریع تر و مفهومی تر انجام میشود.

 

آکادمی پورپروین که با سابقه ای بیش از 10 ساله در ایران کلاس های آموزش آواز خوانی را برگزار میکند در سال 99 با تغییراتی در نحوه آموزش و اجرای کلاس ها و هم چنین ارائه رایگان دوره جامع آموزش خوانندگی که در بالا توضیح داده شد به شرکت کنندگان و علاقه مندان به خوانندگی و آواز خوانی گامی بزرگ در آموزش خوانندگی در ایران برداشته است.

در کلاس آواز خوانی و خوانندگی آکادمی پورپروین تمام نکاتی که در دوره جامع که به صورت خود آموز گفته شده است را آموزش خواهید دید. و هم چنین قبل از ثبت نام در کلاس ها به صورت رایگان تست خوانندگی از شرکت کنندگان گرفته میشود.

ویدئوهای آموزش خوانندگی

divider
ویدئوهای آموزش خوانندگی

در بخش ویدئوهای آموزش خوانندگی درباره تمامی بایدها و نبایدها در خوانندگی صحبت میکنیم. تمام نکاتی که در رابطه با آواز خوانی ، سلفژ ، نکات حاشیه ای در خوانندگی و … وجود دارد را میتوانید بخوانید و ببینید.

درباره مسائلی مثل تغذیه خواننده ، پرهیزهای غذایی و دارویی خواننده ، نحوه مراقبت از صدا در فضاهای سرد و گرم و هر آنچه که یک خواننده باید بداند تا شرایط محیطی کمترین آسیب رو به صدای او وارد کند را میتوانید در این بخش مطالعه نمایید.

بیشتر افراد علاقه بسیار زیادی به خوانندگی دارند و شهرت در خوانندگی رو در کنار خواننده بودن نیاز امروز در این هنر میدانند. بله ، کاملاً درست است!

یکی از مهمترین موضوعاتی که پس از علاقه در خوانندگی وجود دارد کسب درآمد و پیشرفت در خوانندگی است که بسیار حائز اهمیت است. آکادمی پورپروین و شخص استاد حمید پورپروین که مبتکر مارکتینگ خوانندگی در ایران است سعی بر آن داشته که در دوره های آموزش خوانندگی این موضوع را نیز آموزش دهد.

در این مبحث ما درباره اینکه یک خواننده چگونه میتواند وارد مارکت موسیقی شود ، چگونه اسپانسر خوانندگی برای خودش جذب کند ، مافیای موسیقی چه کسانی هستند و …  صحبت خواهیم کرد. در این بخش ما هیچ مرزی را رعایت نمیکنیم و درباره هر مغوله ای که به نوعی به پیشرفت خوانندگان کمک کنه صحبت میکنیم.

در آکادمی پورپروین ما معتقدیم تا زمانی که چشم خواننده نسبت به کل حقیقت مارکت موسیقی باز نشود ، دوره آموزش خوانندگی ناتمام مانده است. چون اگر فرد مارکت موسیقی را بشناسد میتواند خودش بهتر تصمیم بگیرد که چه چیزی را و به چه اندازه ای یاد بگیرد.

نگاهی کوتاه به آموزش خوانندگی در کشور های مختلف

divider

خوانندگی و آواز خوانی در تمام نقاط جهان از محبوبیت زیادی برخوردار است و مردم از آن و هم چنین از ستارگان خوانندگی به خوبی یاد میکنند. آنگونه که در حال حاظر میبینیم بیشترین فالوور اینستاگرام  را در جهان خوانندگان محبوب دارند. 

امروزه در اکثر کشور های جهان برنامه های استعداد یابی بسیار بزرگی انجام میشود که از مهمترین بخش های آنها آموزش خوانندگی است. در بسیاری از کشورها همانند ترکیه ، آمریکا و … خوانندگی به شکل مجزا و اختصاصی استعداد یابی میشود که در ادامه به بهترین های آن خواهیم پرداخت.

آمریکا :

در ایالات متحده آمریکا برنامه های متعدد استعداد یابی اجرا میشود که از سراسر دنیا در آن شرکت میکنند و در بیشتر کشورها به صورت زنده پخش میشود. اما برنامه استعداد یابی مخصوص خوانندگی که در آمریکا اجرا میشود طرفداران خاص خود را دارد. این برنامه که با نام american idol بر روی آنتن میرود در فصل های مختلف و با داوران سرشناس در هر فصل اجرا میشود که در پایان فقط یک نفر برنده این مسابقه بزرگ میشود.

oses juri

ترکیه :

ترکیه کشوری با بیشترین خواننده و علاقه مند به خوانندگی در صدر کشورها در این هنر است. برنامه های بسیار زیادی برای آموزش خوانندگی و استعداد یابی خوانندگی در این کشور انجام میشود که معروفترین مسابقه و برنامه استعداد یابی آن را میتوان برنامه oses turkiye اشاره کرد.

علاوه بر برنامه های استعداد یابی که در تلویزیون ترکیه اجرا میشود دانشکده و آموزشگاه های بسیار زیادی در این کشور وجود دارد که به صورت حرفه ای و آکادمیک میتوان در آنها شرکت کرد.

انگلیس :

بریتانیا که یکی از قدیمی ترین کشورهای جهان به شمار میآید هنر و موسیقی دیرینه بسیار قدیمی دارد. کشور انگلستان خوانندگان بزرگ و به نامی در سطح جهانی دارد که میتوان از Adele به عنوان مشهورترین آنها نام برد.

کشور انگلستان یکی از پیشرو ترین کشور ها از نظر آموزشی در زمینه موسیقی و نوازندگی در سطح جهان است. همچنین نیز در آموزش خوانندگی برنامه های بسیار زیادی به صورت همگانی در انگلیس اجرا میشود تا استعداد های خوانندگی کشف شوند. یکی از این برنامه های پرببینده که خواننده های بسیار زیادی موفق به مشهور شدن در آن شده اند برنامه Britain Got Talent است.

بریتانیا گات تلنت

در این برنامه که مخصوص استعداد های کشف نشده انگلستان در تمام رشته های هنری و ورزشی است بسیاری از افراد که علاقه مند به خوانندگی هستند و استعداد خوانندگی نیز دارند پس از اجرا میتوانند با کمک اسپانسر های مالی خوانندگی به تولید آهنگ و آلبوم های موسیقی اختصاصی خود بپردازند.

پاسخ به سوالات متداول

آموزش خوانندگی در آکادمی پورپروین به 3 شکل ؛ دوره دوپینگ در خوانندگی ، دوره جامع و کلاس آموزش خوانندگی جامع برگزار میشود.
دوره جامع آموزش خوانندگی رو به 2 شکل دانلودی و فایل آموزشی در فلش مموری که توسط پست ارسال میشه دریافت کنید.

برای ثبت نام در کلاس آموزش خوانندگی با آموزشگاه تماس بگیرید. 02177202587

این پست دارای 4 نظر است

 1. سیما

  مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام در آموزش خوانندگی چیه؟

  1. لیان

   درود
   کدوم دوره آموزش خوانندگی مد نظرتون هستش؟

 2. سپهر سعادتی

  کتاب یا جزوه هم برای آموزش ارائه میدید؟

  1. لیان

   درود. آموزش های خوانندگی به صورت ویدیویی هستش

دیدگاهتان را بنویسید

5 × 4 =