You are currently viewing اسپانسر مالی برای خوانندگی | چگونه اسپانسر خوانندگی پیدا کنیم؟

توی این مقاله قصد داریم درباره جذب اسپانسر خوانندگی برای تموم کسایی که قصد دارن خوانندگی رو به طور جدی انجام بدن صحبت کنیم و اینکه اصلا چجوری تهیه کننده موسیقی رو پیدا کنیم و در عین حال تموم توهماتی که در زمینه پیدا کردن اسپانسر برای برخی از علاقه‌مندان به خوانندگی وجود داره رو خاتمه بدیم.

>
شوق خوندن، تولید آلبوم موسیقی ، شهرت و محبوبیت اونقدر در بین مردم ما به خصوص جوون‌ها فراگیر شده که خیلی از افراد سود جو با ترفند اسپانسر 100 درصد شما میشیم به سراغ این افراد می‌یان، ولی بعد از کلی زمان از دست رفته و صرف هزینه‌های گزاف چیزی به جز نا امیدی و تنفر برای فرد باقی نمی‌مونه.

قبل از اینکه بخوایم درباره جذب اسپانسر برای خوانندگی صحبت کنیم باید با کلیت بحث اسپانسرینگ خیلی خوب آشنا بشیم.

اسپانسر یا حامی مالی یعنی چی؟

اسپانسر مالی یعنی چی؟

اصولا به فرد یا شرکتی که فعالیت یا کار خاصی رو پشتیبانی می‌کنه و یا امکاناتی رو برای فرد یا گروهی فراهم می‌کنه، اسپانسر یا حامی مالی می‌گن.

اسپانسر یه سرمایه گذار مالی هستش که با توجه به دو اصل سرمایه گذاری می‌کنه:

1. بر اساس نوع علاقه و یا زمینه فعالیتی که داره

2. بر اساس اینکه اون فعالیت حتما براش صرفه اقتصادی داشته باشه و اون فرد رو به سود مالی برسونه

این دو اصل همون چیزی هستش که شما باید خیلی حواستون بهش باشه.

بعضی از افراد به صرف اینکه یه فرد با سرمایه مالی زیاد رو می‌بینن، فکر می‌کنن نمی تونن از اون فرد تقاضی حمایت مالی برای خوانندگی شون بکنن و از اون فرد بخوان که اسپانسر خوانندگی براشون بشه که عمدتا با شکست مواجه می‌شن.

مورد دوم که خیلی خیلی مهمتر از مورد اوله، حتی اگه فردی باشه که علاقه‌مند به سرمایه گذاری در موسیقی باشه، سعی می‌کنه روی فردی سرمایه گذاری کنه که احتمال ریسک کمتری رو داشته باشه و در عین حال خیلی زودتر به سود مالیش برسه. پس شما باید شرایط کامل رو برای قانع کردن اون فرد در زمینه سرمایه گذاری رو داشته باشید و فقط به صرف اینکه صدای خوبی دارید یا خیلی علاقه به خواننده شدن داشته باشید نمیتونید اون فرد رو مجاب به این کار کنید.

سوالی که اینجا پیش میاد این هستش:

یک اسپانسر خوانندگی رو چه جوری مجاب کنیم؟

این سوال که چگونه یک تهیه کننده موسیقی پیدا کنم سوال خیلی از جوانهاس که تب خوانندگی داغی دارن. غالب اسپانسرهای خوانندگی دنبال یه صدای ناب نیستن، بلکه دنبال افرادی می‌گردن که صدایی عوام پسند داشته باشن و البته سبکی شیرین که به اقتضای زمان هم نزدیک باشه. در عین حال یک اسپانسر خوانندگی از شما تجربه و یه حدی از محبوبیت رو هم می‌خواد.

پس برای اینکه بتونید یه اسپانسر برای خوانندگی رو مجاب کنید، باید یه سری موارد رو اول انجام بدید تا به اون نتیجه مطلوب برسید.

چون تا اون فاکتورها رو نداشته باشید به احتمال خیلی زیاد اون فرد اسپانسر شما نمی‌شه.

قبل از پیدا کردن اسپانسر خوانندگی چه کارهایی رو باید انجام بدید؟

1. حتما دوره‌های آموزش خوانندگی رو دیده باشید و برای خودتون سبکی از خوانش رو داشته باشید تا از بقیه خواننده‌ها متفاوت باشید.

این مورد خیلی می‌تونه بهتون کمک کنه، چون این متمایز بودن باعث جلب توجه افراد می‌شه که خود این قضیه کمک می‌کنه اون فرد رو راحت تر قانع کنید تا اسپانسر خوانندگی شما بشه.

2. حتما چند تا آهنگ برای خودتون تهیه کنید که بتونید تموم تواناییتون رو توی اون آهنگ‌ها نشون بدید. توی انتخاب آهنگ و افرادی که براتون اون آهنگ‌ها رو می‌سازن خیلی دقت کنید.

چرا افرادی که براتون کار می‌سازن مهم هستن؟

چون تجربه اون عوامل تولید خیلی به کارتون می‌یاد. اون‌ها به طور حتم بیشتر از شما سلیقه عموم مردم رو می‌دونن و هر چقدر آهنگ‌های شما برای مردم دلچسب باشه ریسک اسپانسر خوانندگی کمتر می‌شه و راحت‌تر به شما و صداتون اعتماد می‌کنه.

3. یه مورد خیلی مهم دیگه برای قانع کردن و جذب اسپانسر برای خوانندگی اینه که شما باید تا حدودی شناخته شده باشید و برای خودتون طرفدارهایی رو داشته باشید. حواستون باشه یه اسپانسر خوانندگی الکی ریسک نمی‌کنه. قبل از هر کاری می‌خواد نتیجه عملی از شما ببینه، شاید تو اینجا شما بگید اگر من این کارها رو بخوام خودم انجام بدم پس خوانندگی می‌خوام چی کار؟

پیدا کردن اسپانسر مالی

برای روشن شدن این مطلب بذارید یه اطلاعات آماری بهتون بدیم و چند تا سوال منطقی ازتون بپرسیم؟

روزانه بیش از 700 آهنگ توی کشورمون خونده می‌شه که مسلما خیلی از خواننده‌های اون کارها صدای خوبی دارن و کارهای خوبی هم خوندن ولی هیچ اتفاقی براشون نیفتاده و کارهاشون عملا شنیده نشده.

یعنی هر زمانی که شما شروع کنید کلی رقیب دارید که باید باهاشون دست و پنجه نرم کنید.

__ سوال اول: به نظر شما هیچ کدوم از اون افرادی که کار خوندن ولی هیچ اتفاقی براشون نیفتاده از شما بهتر نمی‌خونن؟

__ سوال دوم: هیچ کدوم از اون آهنگ‌ها احتمال نداره که از آهنگ شما بهتر باشه؟

اگه جواب شما این باشه که هیچ کدوم از اون افراد احتمال نداره از شما بهتر باشن و یا هیچ کدوم از آهنگ‌های اون‌ها از آهنگ شما بهتر باشه، باید بگیم شما در چاله توهم افتاده‌اید. چون همیشه احتمال برتری نسبت به شما وجود داره و اگر جوابی غیر از این به دو سوال بالا دادید، پس چرا اسپانسر خوانندگی به جای افراد بهتر از شما باید روی شما سرمایه‌گذاری کنه؟

کسی در این رقابت پیروز می‌شه و نظر اسپانسر خوانندگی رو به خودش جلب می‌کنه که از حمایت مردمی بیشتری برخوردار باشه؛ یعنی برای قانع کردن یه اسپانسر خوانندگی ، شما باید هم صدای خوبی داشته باشید هم آهنگ‌هایی باب سلیقه عموم تولید کنید و هم تا حدودی از حمایت مردمی برخوردار باشید.

تا اینجا شاید کمی دلسرد شده باشید ولی ما ترجیح می‌دیم حقایق رو بدونید حتی اگه کمی تلخ به نظرتون بیاد.

می‌رسیم به کمی اثر بخشی و انرژی مثبت

تو دنیای امروز با توجه به اینکه فضای مجازی نقش پر رنگی توی زندگی حقیقی ما داره، مسیر شهرت کمی نسبت به قبل راحت تر شده و به این نکته توجه داشته باشید که اگه این مسیر خیلی راحت بود، هم شیرینی اون کمتر می‌شد هم اینکه تا الان نیمی از کشور خواننده بودن و ما با کمبود شنونده مواجه بودیم.

اثر بخشی اسپانسر مالی

نکته دیگه‌ای که باید به اون اشاره کنیم اینه که اگه کسی فقط به این نیت وارد دنیای موسیقی بشه که حتما شهرت براش ملاک باشه به احتمال خیلی زیاد به دستش نمی‌یاره. کسی می‌تونه تو این مسیر موفق باشه که عاشق واقعی موسیقی و خوانندگی باشه. هیچ فرد موفقی توی هیچ زمینه‌ای از همون روز اول نمی‌دونسته که به جایگاهی که داره می‌رسه ولی چون به اون مورد علاقه داشته تلاش کرده و از سختی‌های اون کار نترسیده.

پس اگه می‌خواید شما هم روزی به موفقیت برسید ، اول پیش کسایی که دانش این قضیه رو دارن برید و برای تست صدا اقدام کنید و صداتون رو مورد سنجش قرار بدید تا ضریب احتمال موفقیتتون بالا بره و بعد از اون شروع به اقدام کنید.

کسی که عاشق واقعی این هنر باشه شاید دیر به موفقیت برسه ولی حتما می‌رسه.

کسانی که بدون رابطه و پارتی تو این زمینه به موفقیت رسیدن، توی سه مورد : علاقه‌مندی، پشتکار و صبر اشتراک داشتن و به واسطه یه فرد کارشناس تو این زمینه مسیر رو طی کردن.

چگونه بدون سرمایه خواننده شویم؟

آیا بدون سرمایه می شه خواننده شم؟ این سوالیه که اکثر جوانها که صدای خوبی دارن اما سرمایه مالی ندارن می پرسن

در جواب باید گفت که اگر شما صدای خوب ، پشتکار قوی داشته باشی و همه تاییدت کنن کار شما نسبتا به راحتی پیش میره اما خب بدون گذروندن کلاس های موسیقی معتبر و … همچین کاری ممکن نیست. چون همه میگن من صدای خوبی برای آواز خوندن دارم که باید یک سری دوره ها رو حتما بگذرونید.

ما در آکادمی پورپروین پکیج دوره جامع آموزش خوانندگی به صورت غیر حضوری را برای شما فراهم کردیم تا شما به رویای خودتون دست پیدا کنید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
13 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
محمد پاشا
محمد پاشا
1399-09-06 5:48 ق.ظ

سلام،از 16 سالگی به صورت حرفه ای خواندن رو دنبال کردم،تا امروزه که 24سالمه. ساز بلدم، و روی استیج رفتم،اما نیاز به حامی مالی دارم،دراین تهران پر از هیاهو. میتونم به صورت انلاین به چندین سبک یا هر اهنگی که دوست داشته باشید اجرا کنم، و اگر خوشتون اومد قرار بذاریم. ممنون میشم این فرصت رو بهم بدید?

لیان
لیان
پاسخ به  محمد پاشا
1399-09-07 11:32 ب.ظ

درود
در صورت قبولی توی تست درصدی از هزینه ها رو آکادمی اسپانیر میشه و اسپانسرینگ 100 در 100 برای کسی که شهرت لازمه رو نداره انجام نمیشه

mahmoudi
mahmoudi
1400-03-30 4:38 ب.ظ

سلام وقتتون بخیر. خواننده تازه کار هستم. چند ترک اماده پخش دارم. اگه تمایل داشتین‌ براتون ارسال کنم گوش کنید نظر بدین.‌ممنون

لیان
لیان
پاسخ به  mahmoudi
1400-04-01 12:57 ق.ظ

درود بر شما از طریق ارتباط با ما با مجموعه در ارتباط باشید

سمیر
سمیر
1400-04-29 4:04 ب.ظ

خواننده آماتور هستم چند تا تراک آماده دارم اگر گوش کنید ممنون میشم و در ادامه کمک‌ و راهنمایی مرسی

لیان
لیان
پاسخ به  سمیر
1400-05-04 10:18 ق.ظ

درود بر شما
چه کمکی نیاز دارید؟ جهت گرفتن تایم مشاوره از طریق ارتباط با ما با مجموعه در ارتباط باشید

حسین کیانی
حسین کیانی
1400-08-08 9:53 ب.ظ

بنده استعداددرتقلیدصداوخوانندگی دارم

ساینا
ساینا
1400-08-25 3:41 ق.ظ

سلام یک سوال خیلی مهم ایا توی این سایت و تست خوانندگی برای دختران و زنان هم خوندن امکان پذیر هسته ؟ایا دخترا هم میتونن شرکت کنن؟

لیان
لیان
پاسخ به  ساینا
1400-08-29 3:16 ب.ظ

درود بر شما
تست برای آقایون هستش

شهرام خاکپور
شهرام خاکپور
1401-01-02 11:56 ق.ظ

با سلام من خواننده هستم وحد اقل بالای سی اجرای تلویزیونی از چندین شبکه دارم میخوام بپرسم برای تهیه آلبوم 8تراکی چقدر سرمایه پای خودمه وچقدر اسپانسر قبول میکنه ومباحث حقوقی قرار دادهم برام خیلی مهمه مخصوصا در بحث تعهدات وضمانت اجرا

لیان
لیان
پاسخ به  شهرام خاکپور
1401-01-23 5:23 ب.ظ

درود بر شما برای دریافت مشاوره با شماره 02177202587 تماس حاصل بفرمایید

وفا
وفا
1401-01-20 12:46 ق.ظ

سلام من یک خواننده خانم هستم وکار هم انجام دادم آلبوم هم بیرون دادم دنبال یک اسپانسر مالی هستم که بهاش کار بکنم و این جاده باآهنگ بهاش برم

لیان
لیان
پاسخ به  وفا
1401-01-23 5:14 ب.ظ

درود بر شما
تا زمانی که شهرت لازمه رو پیدا نکرده باشید اسپانسرینگ اتفاق نمیفته
در ویدیوهای مربوطه به اسپانسرینگ کامل توضیح دادیم